ما چگونه اعتماد شما را جلب کنیم ؟

.

پاساژ الکترونیکی برای این کار اقدام به گرفتن نماد اعتماد الکترونیکی کرده است!!! حال نماد اعتماد الکترونیکی چیست ؟ و با چه شرایطی داده می شود ؟ ما برای شما در این باره توضیح می دهیم !

.

1 - نماد اعتماد الکترونیکی چیست ؟

در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد . 

اعطای نماد اعتماد الكترونیكی برای وب‌سایت های تجاری با هدف قانونمند كردن و چارچوب دهی به فعالیت کسب و کارهای اینترنتی در حال انجام می باشد . نماد اعتماد الكترونیكی به شكل یك علامت در بالای سایت‌هایی كه از نظر قانونی فعالیت آنان مورد تائید است به نمایش در می آید . ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص B2C خواهد بود . به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند ،‌ اقدام به خرید می كنند .

.

2 - حالا ما با چه شرایطی نماد اعتماد اکترونیکی گرفتیم ؟

ما برای اینکه لایق اعتماد شما باشیم باید شرایطی داشته باشیم ؟! بگذارید خوده نماداعتماد الکترونیکی برایتان بگوید !

شاخص های احراز صلاحیت کسب و کارهای اینترنتی برای دریافت نماد اعتماد 38 مورد را شامل شده و در 7 گروه دسته بندی شده اند . عبارت اند از :

  1. مالک و مسئول کسب و کار اینترنتی

  2. کسب و کار اینترنتی

  3. قانونمندی کسب و کار

  4. شفافیت فرایند فروش

  5. رسیدگی به شکایات

  6. رعایت حریم خصوصی

  7. امنیت

این شاخص ها مواردی را در بر می گیرند که احراز انها برای کلیه کسب وکارهای اینترنتی الزامیست. اعطای نماد اعتماد سطح یک به کسب و کارها تابع احراز کلیه این شاخص ها می باشد . در صورت احراز کلیه این موارد نماد اعتماد تک ستاره به کسب و کارهای اینترنتی تعلق خواهت گرفت !

حال ما این هفت خان رستم را گذرانده ایم که لایق اعتماد و خدمت رسانی به شما باشیم !​


حریم خصوصی

.
پاساژ الکترونیکی ممکن است نقد و نظرهای ارسالی کاربران را در راستای رعایت  قوانین وب سایت ویرایش کند . همچنین اگر نظر یا پیام ارسال شده توسط کاربر ، مشمول مصادیق محتوای مجرمانه باشد، پاساژ الکترونیکی می‌تواند از اطلاعات ثبت شده برای پیگیری قانونی استفاده کند .

.
توجه داشته باشید که  100020400 تنها شماره‌ای  است که پاساژ الکترونیکی از طریق آن برای کاربران و مشتریان خود پیامک (اس ام اس) ارسال می‌کند . بنابراین ارسال هرگونه پیامک تحت عنوان پاساژ الکترونیکی ، با هر شماره دیگری تخلف و سوء استفاده از نام پاساژ الکترونیکی است و در صورت دریافت چنین پیامکی ، لطفاً جهت پیگیری قانونی آن را به info@epassazh.com اطلاع دهید . همچنین 100020400 ، سامانه ارسال پیامک است که وضعیت پردازش سفارش یا رویدادها ، خدمات و سرویس‌های ویژه پاساژ الکترونیکی را به اطلاع کاربران می‌رساند و روشن است که امکان دریافت پیام‌های شما از طریق این شماره وجود ندارد .

.

همچنین پاساژ الکترونیکی ممکن است برای ارتباط با مشتریان ، بهینه سازی محتوای وب سایت و تحقیقات بازاریابی از برخی اطلاعات استفاده کند و برای اطلاع رسانی رویدادها  و اخبار ، خدمات و سرویس‌های ویژه ، برای اعضای وب سایت ایمیل یا پیامک ارسال نماید . در صورتی که کاربران تمایل به دریافت اینگونه ایمیل و پیامک‌ها نداشته باشند ، می‌توانند عضویت دریافت خبرنامه پاساژ الکترونیکی را در خود لغو کنند .

.
پاساژ الکترونیکی ضمن احترامی که برای حریم شخصی کاربران قائل است ، برای خرید ، ثبت نظر یا استفاده از برخی امکانات وب سایت اطلاعاتی را از کاربران درخواست می‌کند تا بتواند خدماتی امن و مطمئن را به کاربران ارائه دهد . برای پردازش و ارسال سفارش ، اطلاعاتی مانند آدرس ، شماره تلفن و ایمیل مورد نیاز است و از آنجا که کلیه فعالیت‌های پاساژ الکترونیکی قانونی و مبتنی بر قوانین تجارت الکترونیک صورت می‌گیرد و طی فرایند خرید ، فاکتور رسمی و بنا به درخواست مشتریان حقوقی گواهی ارزش افزوده صادر می‌شود ، از این رو وارد کردن  اطلاعاتی مانند نام و کد ملی برای اشخاص حقیقی یا کد اقتصادی و شناسه ملی برای خریدهای سازمانی لازم است . مشتریان می‌توانند نام ، آدرس و تلفن شخص دیگری را برای تحویل گرفتن سفارش وارد کنند و پاساژ الکترونیکی تنها برای ارسال همان سفارش ، از این اطلاعات استفاده خواهد کرد .

.
حفظ و نگهداری رمز عبور بر عهده کاربران است و برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی ، کاربران نباید آن را برای شخص دیگری فاش کنند . پاساژ الکترونیکی هویت شخصی کاربران را محرمانه می‌داند و اطلاعات شخصی آنان را به هیچ شخص یا سازمان دیگری منتقل نمی‌کند ، مگر اینکه با حکم قانونی مجبور باشد در اختیار مراجع ذی‌صلاح قرار دهد .

.
پاساژ الکترونیکی همانند سایر وب سایت‌ها از جمع آوری IP و کوکی‌ها استفاده می‌کند ، اما پروتکل ، سرور و لایه‌های امنیتی پاساژ الکترونیکی و روش‌های مناسب مدیریت داده‌ها اطلاعات کاربران را محافظت و از دسترسی‌های غیر قانونی جلوگیری می‌کند .

.
پاساژ الکترونیکی برای حفاظت و نگهداری اطلاعات و حریم شخصی کاربران همه توان خود را به کار می‌گیرد و امیدوار است که تجربه‌ی خریدی امن ، راحت و خوشایند را برای همه کاربران فراهم آورد .


.


.

در صورت وجود هرگونه سوال , لطفا با اطلاعات تماس زیر ارتباط برقرار کنید .

تلفن تماس :

377 12345 _  025 (پاسخگویی 12 ساعته، 6 روز هفته)

دفتر مرکزی و مرکز امور مشتریان :

 آدرس : قم , خیابان عمار یاسار , مجتمع تجاری الزهرا , همکف دوم , پلاک 26